Draudzes koris

Rīgas Sv. Alberta Romas katoļu draudzes koris dibināts 1925. gadā. Ilgus gadus kori vadīja komponists un ērģelnieks Mamerts Celminskis.

Izcilais mūziķis darbojās Sv. Alberta draudzē līdz 1993. gadam. Kalpojot baznīcā, M. Celminskis vienmēr rūpējās par augstvērtīgu muzikālo sniegumu. Sv. Alberta baznīcas koris sasniedza zināmu profesionalitātes līmeni un lielākajos svētkos dziedāja arī pasaules klasiķu darbus, piemēram, Š. Guno “Messae St. Cecilia”, Dž. Pučini “Messae di Gloria”, G. H. Hendeļa, L. van Bēthovena, kā arī V. A. Mocarta darbus.

Tika iestudēti, protams, arī maestro M. Celminska komponētie skaņdarbi, kuros bija daudz nacionālu, jau sen tautā skandētu baznīcas melodiju.

Ir jāpiemin tādi darbi kā “Te Deum”, kas ar savu grandiozo skanējumu un vareno formu krietni pārsniedz liturģiskā dievkalpojuma ietvarus un ir pielīdzināms koncerta opusam, “Jesu Deus amor meus”, “Adoro te devote”, “Kristus dvēsele”, “Requiem” u.c. Tika uzrakstīta Mise tautas valodā. Arī padomju varas gados koris katru gadu mēroja ceļu uz Aglonu, lai piedalītos Dievmātes svētkos 15.augustā. Kori vēl vadījušas kordiriģentes Janīna Puškovska un Katrīna Bergmane.

Šobrīd mūsu draudzes kori vada ērģelniece – diriģente Ineta Gedroica (Tālr.:20249162) un ērģelnieks Andris Līvmanis.

Mēģinājumi – svētdienās 9:30 baznīcā kora telpās – ieeja no baznīcas aizmugures.
Koris uzstājas svētdienās un svētku dienās Sv. Misē plkst. 11:00.